Kaunid kontserdid Käsmus 2021 – GEORG OTS 100

Details

Time: juuni 12, 2021 17:00
Location: Käsmu
Organized By: Piletilevi
osta piletid

About Tour

GEORG OTS 100. Aegumatud laulud.

Georg Otsa poolt lauldud laulud ei aegu vist kunagi, ta suutis laulda need nii eestlaste, venelaste, kui soomlaste südametesse. Ikka on hea neid laule uuesti kuulata.

Georg Ots armastas suvitada Võsul. Võsult üle lahe, kaunis Käsmu kaptenikülas, saavad kõlama tema laulud laupäeva, 13. juuni õhtupoolikul, tähistamaks 100 aasta möödumist suurmehe sünnist.

Laulude esitajatel on igaühel maestroga oma seos.
Voldemar Kuslap oli esimene, kellele 1976. aastal omistati Georg Otsa auhind – teatri- ja muusikaauhind artistile, kes on muu hulgas erilist muljet avaldanud laulmisega ja selle ühendamisega näitlejatööga nii ooperi- kui operetilaval. Kuslap ja Ots olid Rahvusooperis Estonia kolleegid ning Kuslapil on õnnestunud kõikide Georg Otsa suurrollide valmimist näha.

Marko Matvere on olnud nimiosatäitja nii 2005. aastal Linnahallis lavastatud eesti nimekaima ja armastatuima laulja Georg Otsa kunstniku- ja eraelu kajastavas muusikalises lavastuses “Georg” kui 2007. aastal linastunud sama ainestikuga mängufilmis “Georg”. Nende rollide eest on Matverele omistatud ka Georg Otsa medal.

Mart Sander on samuti Georg Otsa medali pälvinud, seda tõhusa panuse eest aastal 2011 Soomes läbiviidud Georg Otsa turnee eest, kus Sander panustas nii laulja, konferansjee kui dirigendina.

Telekonkursi “Klassikatähed 2014” finalist, Eestit 2018. aastal edukalt Eurovisiooni lauluvõistlusel esindanud Elina Nechayeva rolliks on olla meestele lavapartneriks duettide esitamisel. Kuulusid ju paljud duetid Georg Otsa repertuaari erinevate lavapartneritega, kelleks olid Vera Nelus, Silvia Urb, Meta Kodanipork jpt.

Kontserdi kunstiline juht on Tõnu Raadik, lauljaid saadab ansambel koosseisus:

Eero Sommer – klaver,
Tõnu Raadik – viiul,
Henn Rebane – akordion,
Kusti Lemba – kitarr,
Kaarel Liiv – basskitarr,
Tanel Ruben – löökriistad.