Tanel Ruben”No Answers”

Details

Time: september 04, 2021 19.00
Location: Sõru paadikuur
Organized By: Sõru Jazz
osta piletid

About Tour

Tanel Ruben-trummid,vokaal,arvuti

Tuuli Velling-vokaal

Viimasel ajal, kui muusikute vaheline kontakt on olukorra tõttu väheldaseks jäänud, on nii mitmedki muusikud pidanud leiutama, kuidas selles isoleerituses muusikat edasi teha ja leidnud võimaluse soolomuusika žanris. Kas siis üksi üht pilli mängides, masinavärke paremini tundma õppides või elektroonikast haaratuna ise erinevaid pille salvestades. Nõnda on jõudnud ka eesti üks tegusamaid trummareid, Tanel Ruben just sooloprojektini. Tema viimane album kannab nime “No Answers” ning on suuresti mõjutatud just elektroonilisest muusikast ning klubilikust meeleolust. Klubimuusikat on Ruben edukalt ennegi viljelenud, ent nüüd teeb ta plaadil lausa ise häält! Sellegi poolest on trummar kaasanud projekti ka naislaulja, põhjamaise häälekõlaga Tuuli Vellingu, kes nimiloos kaasa teeb.

Plaadil kõlab elektromuusika, mis sulandub kokku akustiliste trummide ning inimhäälega, võnkudes kaasa tänapäevase tempo ja ka antud aja küsitavustega, millel ehk polegi vastust. Nõnda on uue plaadi pealkiri “No Answers” lausa ajakohane! Kontserdil saab kuulda palasid, mis on range vormi ja liikumisega, kui ka teosed, millel ei pruugi piire üldse ollagi.

“Ma olen taolise muusikaga üles kasvanud. Mulle meeldib seda muusikat koos akustiliste pillidega segada, samuti lisada keerulisi taktimõõte ja meetrilisi modulatsioone. Elektromuusika on jäänud enamasti primitiivse meloodia ja vormi kätte, jazzmuusikuna saan anda sellele suurema ruumi. Idee on ikka oma muusikat uues kuues esitada ja võimalusel pea igas loos trummisoolo mängida! Teistes bändides sellist privileegi pole!” sõnab trummar ise muhedusega.