Jaak Sooäär, Raul Vaigla & Tanel Ruben trio

Trio koosseisus Jaak Sooäär, Raul Vaigla ja Tanel Ruben on koos esinenud ligi viisteist aastat. Selle aja jooksul on triolt ilmunud kolm tänaseks välja müüdud albumit – “No99 jazzklubis” (2007) , “Tuljak” (2009) ja „1980“ (2015) ning esinetud on pea kõikjal Eestimaal ning lisaks ka Aserbaidzhaanis, Venemaal, Shotimaal, Tshehhis, Leedus, Austrias, Itaalias, Belgias ja Poolas.

2012. aasta suvel tekkis triol võimalus anda kontsert äsja remonditud Tallinna teletornis. See unikaalne kontserdipaik viis mõtted 1980. aastale, mil teletorn olümpia purjeregati tuules valmis sai ning selle ajastu muusikale, mis torni populaarses baaris tihti kõlas. Pikemalt mõtlemata otsustas trio ette valmistada täiesti uue kava, mis sisaldas selle ajastu hittmeloodiaid nii Eestist kui ka ida ja lääne poolt. Tegemist on suurepäraste meloodiatega, mis instrumentaalses kontekstis jätkuvalt äratuntavalt kõlavad ning improvisatsioonile lennukat inspiratsiooni annavad. See kava on kontsertidel alati leidnud sooja vastuvõtu ning publiku nõudmisel tekkis mõte välja anda plaat. Plaadi salvestus toimus 2014. aasta novembris teise olümpiaks valminud gigandi Tallinna Linnahalli ruumides asuvas stuudios, mille aura ja algusaastatest muutumatu sisekujundus salvestusele tublisti inspiratsiooni andsid.

Kontserdil ja plaadil kõlavaid lugusid ja autoreid siinkohal nimetama ei hakka, et publikule jääks kohapeal äratundmisrõõm. Kindlasti tuleb see kõik 35+ publikule vägagi tuttav ette ning paljud lood on jätkuvalt aktuaalsed ka tänapäeval ning tuttavad nooremale muusikasõbrale.

Koosseis:
Jaak Sooäär – kitarr
Raul Vaigla – bass
Tanel Ruben – trummid